Výzbroj

Výzbroj sportovního šermíře se sestává ze dvou ochranných vrstev a jedné signalizační.

(Při kliknutí na obrázek uvidíte, jak to vypadá na šermířovi)

Základní ochrannou vrstvu tvoří tzv. podvestička, která má zabránit průrazům do podpaží. Vestička je vyrobena ze speciálního materiálu a ustojí náraz o síle 800 N na cm čtvereční.

Další částí výstroje jsou kalhoty a mundur. Jsou na ně kladeny podobné nároky jako na podvestičku, tedy že musí být odolný vůči tlaku 800 N na čtvereční centimetr. V současné době se kalhoty i mundur dělají z kevlaru, což je velmi odolný a pevný materiál (je to stejný materiál, ze kterého se dělají například i neprůstřelné vesty).

Poslední vrstvou, která plní signalizační funkci je elektrická vesta. Tato vesta je z vodivého materiálu, který umožňuje zaznamenávat zásahy.

Ochranu hlavy zajišťuje šermířská maska, která vydrží náraz až 1 600 N na centimetr čtvereční. Šavlová maska je navíc pokryta vodivým plátnem, aby umožnila signalizaci na plátnem povrchu.

Do výzbroje závodního šermíře patří ještě elektrická rukavice a šňůra, která spojuje šavli s navijákem signalizačního aparátu. Nesmí chybět ani bílé podkolenky a pokud možno speciální šermířské boty.

 

Nábor září 2019

6. 9. se na vás těšíme v tělocvičně ZŠ NA Výsluní od 18:30. Během náboru představíme náš oddíl, ukážeme zbraně, výstroj a povíme si něco o réninku nových členů. Nechceme se svazovat věkem dítěte, klíčový je zájem a chuť šermovat, takže kdo máte zájem, určitě přijďte. více