Péče o výzbroj

Vzhledem k tomu, že za posledních 5 let oddíl investoval a investuje stále více finančních prostředků do vybavení každého z Vás, ve snaze chránit Vaši bezpečnost a zdraví, a také z důvodu stále se rozšiřující členské základny, cítím potřebu seznámit Vás s tím jak se o zapůjčenou výstroj starat, aby vložené finanční prostředky splnily svůj účel a nebyly zbytečně promrhány. Oddíl každého z Vás vybavuje výstrojí v hodnotě tisíců korun. Zapůjčený materiál není papírový kapesníček, který se posmrká a vyhodí a za pár „kaček “ si pořídíte nový. Takto se můžete chovat k vlastnímu vybavení, pokud Vám to přijde normální a pokud na to máte. Počítejte s tím, že Vámi používaný materiál po Vás obdrží další člen oddílu a chceme, aby ho dostal v řádném stavu, zajišťujícím bezpečnost a chránícím zdraví.

OBLEK:
blůza a kalhoty jsou již většinou starší a proto počítejte s tím, že spoje, knoflíky, zipy, případně šle již nedrží zcela pohromadě. Tento materiál Vám oddíl zapůjčuje zdarma. Je proto slušností, když nenecháte oděv dále chátrat, ale naopak - budete se jej snažit dát opět do pořádku. Přešít staré popraskané knoflíky, našít nový zip místo knoflíků, nebo místo rozbitého zipu, kvalitně sešít rozpárané spoje apod.. Těm mladším jistě s opravou pomůžou rodiče. Tyto obleky Vám mohou sloužit ještě řadu let a stále plnit svou funkci. Případnou investici do vlastního obleku můžete oddálit až na věk, ve kterém nebudete díky zběsilému růstu nuceni nákup několikrát opakovat. Oblek, který je však v takovém stavu, že by i přes veškerou snahu nemohl splňovat svůj účel, tedy základní ochranu šermíře je nutné obrátit se na oddílového "provianťáka" který Vám nebezpečný oblek vymění.

MASKA:
masku obdržel každý z Vás buď zcela novou, nebo téměř novou ve velmi dobrém stavu. Za tuto masku platíte spíše symbolické roční výpůjčné vzhledem k původní ceně. Maska nepochází ze starých svazarmovských zásob, jako převážná většina obleků. Tzn., že oddíl do nákupu nových kvalitních masek investoval během posledních 5-ti let desetitisíce korun, aby každý z Vás měl dostatečnou ochranu hlavy. Vedení oddílu investovalo do kvalitních masek s vědomím, že se jedná o nejdůležitější součást výstroje ze strany bezpečnosti. Vaše starost o tuto část výstroje proto musí odpovídat jeho ceně a především důležitosti. Masku samozřejmě nijak nedeformujeme např. nesedáme si na tašku ve které máte uloženou masku apod. Nesmí se porušit nosná konstrukce, spoje a výplet, jinak maska ztrácí na funkčnosti a stává se nebezpečnou !!! Počítejte s tím, že pokud z jakéhokoliv důvodu budete masku vracet, obdrží jí po Vás další člen oddílu. Jistě by jste sami nechtěli dostat po Vašem předchůdci masku špinavou, plesnivou, rezavou a potrhanou. Proto se k ní i tak chovejte. Propocená maska se po tréninku nenechává uzavřená v tašce, ale necháte jí hezky vyschnout v běžném pokojovém prostředí. Masku neskladujte ve vlhkých a špinavých prostorech (sklep, nevytápěná chodba (v zimě), koupelna apod...

SPODNÍ VESTIČKA:
Stejně jako u masky se jedná o důležitou součást výstroje a stejně tak jste všichni obdrželi tuto součást výstroje novou nebo téměř novou. I když tak na první pohled nepůsobí, cena vestičky se blíží ceně masky. Spodní vestičku můžete prát a stejně tak jako u ostatního vybavení jí ihned po tréninku vyjměte z tašky a nechte jí vyschnout v běžném pokojovém klimatu. Při vrácení vestičky je nepřípustné mechanické poškození vestičky, protože se jedná o součást výstroje, u které nedochází k přímému kontaktu se zbraní. Jedná se o pojistku, která Vás chrání v oblasti hrudi a krku pod oblekem. Jediný způsob, při kterém je možné poškodit spodní vestičku je, když zbraň pronikne oblekem. Je to případ se kterým jsme se doposud nesetkali, ale v každém případě je nutné takovou událost okamžitě nahlásit svému trenérovi, se kterým rozhodneme jakým způsobem tuto událost řešit (výměna blůzy, výměna vestičky). Až do vyřešení této události nesmíte pokračovat v tréninku, nebo v zápase. V tomto případě samozřejmě po Vás nebudeme požadovat finanční vyrovnání. Jedná se o nezaviněné poškození.

RUKAVICE:
Starší i nové rukavice, které oddíl zajistil, jsou nepratelné. Proto se je snažte zbytečně nešpinit. Tato součást výstroje chrání také Vaše zdraví, ale již by se nemělo jednat o životu nebezpečná zranění. Přesto by mohlo dojít k velice nepříjemnému zranění pokud nebude funkční límec rukavice, který zabrání vniknutí čepele do rukávu blůzy. V šermu šavlí, ale spíše hrozí poranění prstu po zásahu čepelí při seku, nebo k jeho pohmoždění při sražení se soupeřem. Zapůjčení této součásti výstroje považujeme za dočasné řešení. Doporučujeme, aby si rukavici každý pořídit vlastní a to ve chvíli, kdy po základním ročním tréninku a alespoň jednom turnaji ví, že se chce šermu dále věnovat. Nová „pratelná“ rukavice vyjde na 500 až 1000 Kč.

CHRÁNIČ HRUDI:
Zde není co dodat, snad jen, že máme k dispozici různé velikosti, které můžeme v případě zájmu vyměnit.

POŠKOZENÝ MATERIÁL:
Veškerý materiál, který se stane z jakéhokoliv důvodu (běžným opotřebením, vadou materiálu i vlastním zaviněním) nebezpečným, tak že by přestal plnit svojí nejdůležitější vlastnost, tedy ochranu zdraví a života šermíře je nutné obrátit se na oddílového "provianťáka" který se s Vámi dohodne na nápravě. Při jakémkoliv poškození zapůjčeného materiálu budete informovat mě a v mé nepřítomnosti trenéra, který posoudí vliv na bezpečnost.

KRÁTKÉ SHRNUTÍ PRO ZACHÁZENÍ S ODDÍLOVÝM MATERIÁLEM:
pokud víte, že se nedokážete dostatečně postarat o zapůjčené vybavení a udržovat jej v řádném stavu, ani si jej nezapůjčujte a pořiďte si vlastní. Počítejte však s částkou kolem 10.000 korun – a to pokud přestanete růst. zánovní obleky zvelebujte a opravujte - máte je v zápůjčce zdarma. pokud dojde k poškození výstroje, okamžitě informujte mě a v mé nepřítomnosti – trenéra. Jedná se o Vaší bezpečnost a zdraví. Nenahlášené události budeme považovat za poškození materiálu vlastní vinou a budeme požadovat úhradu v plné výši.

ZTRÁTA VÝSTROJE:
Ztrátu mi okamžitě nahlaste. Většinou se jedná o zapomenuté věci v tělocvičně nebo v šatně. Prvně se trenéři dozvědí čí je ta „rukavice“, kterou sebou nosí již několik tréninků v tašce, a čekají až se o ní někdo přihlásí. Za druhé, pokud se zjistí, že příkladová „rukavice“ skutečně zůstala v tělocvičně, můžeme obvolat vedení školy, nebo Vám alespoň dát kontakt. Pokud budete chtít nahlásit ztrátu materiálu, zavolejte na níže uvedený telefon nebo pošlete e-mail (nejlépe obojí). Hlásit ztrátu na tréninku, nemá moc smysl, protože v době tréninku se dá již těžko shánět vedení školy.

VÝMĚNA, VRÁCENÍ A VÝDEJ VÝSTROJE:
Pokud chcete vyměnit, vrátit, nebo obdržet šermířskou výstroj držte se následujících instrukcí: Materiál vracíte pouze mě, vyměňujete pouze u mě a obdržíte pouze ode mě !!! Váš požadavek mi zašlete e-mailem (pokud máte možnost), ale v první řadě mi zavolejte 1 – 2 hodiny před tréninkem. Nejsem schopen být na každém tréninku a touto domluvou před tréninkem máme téměř jistotu, že se na tréninku také sejdeme. Výše uvedená doba mi bezpečně stačí na to, abych požadovaný materiál připravil. Při plánování transakce počítejte s tím, že chodím převážně na úterní a páteční tréninky.

POMOC ODDÍLU PŘI NÁKUPU VLASTNÍHO MATERIÁLU:
Pokud se rozhodnete pro koupi vlastního materiálu (rukavice, oblek, zbraň atd.). Můžete se na mě obrátit. Prodej Vám buď zprostředkujeme, nebo Vás alespoň informujeme o tom kde co a za kolik lze koupit. Na základě našich zkušeností Vám poradíme při výběru nejvhodnějšího typu vybavení a výrobce – tím pádem i prodejce v ČR. Při koupi přes náš oddíl získáte nižší cenu pokud budeme o Vašem záměru informováni s předstihem. Sladíme nákup tak, aby se nakupovalo větší množství materiálu, na jednu objednávku, kdy získáme od prodejce zajímavější ceny, než jak jsou uváděné v oficiálních cenících. Oddíl si k takovému zprostředkování neúčtuje žádnou přirážku !!! Jedná se o bezplatný servis, kterým se snažíme podporovat pořízení vlastního šermířského vybavení jednotlivců a tím uvolnit oddílový materiál pro nové členy.

KONTAKT NA OSOBU ODPOVĚDNOU ZA ODDÍLOVÝ MATERIÁL:
Vladimír Svoboda
tel.: 603 741 750
e-mail: v-svoboda@seznam.cz

Nábor 2022

Nábor pro rok 2022 je naplánován po celé září vždy v pátek od 18:00. Rodičům představíme v krátkosti oddíl a děti se mohou rovnou zapojit. Stačí sportovní oblečení, boty do tělocvičny a vodu na pití. více